Verbetering fietsroute Trambaanpad Voorne-Putten kan van start
De gemeenten Nissewaard, Voorne aan Zee en waterschap Hollandse Delta gaan aan de slag met het verbeteren van de fietsroute tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis. Dit pad loopt over de oude trambaan en wordt ook wel het Trambaanpad genoemd.
De gemeenten Nissewaard, Voorne aan Zee en waterschap Hollandse Delta gaan aan de slag met het verbeteren van de fietsroute tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis. Dit fietspad loopt over de oude trambaan en wordt ook wel het Trambaanpad genoemd. Naast het verbinden van de gemeenten zijn straks ook o.a. de werklocaties Kickersbloem en Halfweg, en diverse middelbare scholen, beter bereikbaar met de fiets. De MRDH betaalt 4,96 miljoen euro mee aan de verbetering vanuit het MIRT-programma Aanpak Bereikbaarheid Voorne-Putten en Haven Rotterdam. Ook de provincie Zuid-Holland draagt bij.
Lekker doorfietsen
Het Trambaanpad is ruim 12 kilometer lang en is een belangrijke woon-, werk- en schoolroute op het eiland Voorne-Putten. Het wordt een ‘doorfietsroute’. “Voor fietsers wordt het pad aantrekkelijker en veiliger. Ze komen minder obstakels tegen en krijgen vaker voorrang, zodat ze lekker kunnen doortrappen. Zo wordt het nog aantrekkelijker om tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis de fiets te pakken”, aldus heemraad Hennie Wiersma-den Dulk.
Planning
De drie wegbeheerders, de gemeenten Nissewaard, Voorne aan Zee en het waterschap Hollandse Delta werken samen aan de planuitwerking van de route en voeren als wegbeheerder de werkzaamheden uit. De route wordt verbreed en veiliger ingericht qua oversteekplaatsen. De werkzaamheden beginnen in 2027 en lopen naar verwachting door tot medio 2028.
Bron MRDH
Een lijst met artikelen
-
Fietsersbond Rotterdam + Regio verwelkomt Erik Sandifort als nieuwe voorzitter Fietsersbond Rotterdam + Regio verwelkomt Erik Sandifort als nieuwe voorzitter
Fietsersbond Rotterdam + Regio heeft een nieuwe voorzitter. Na het vertrek van Dianthus Panacho zijn we op zoek gegaan naar…
Gepubliceerd op: -
50 naar 30 km/u in de straten blijft ook in Rotterdam een uitdaging 50 naar 30 km/u in de straten blijft ook in Rotterdam een uitdaging
De maximumsnelheid in Rotterdamse straten gaat op papier in rap tempo omlaag. Alleen al vorig jaar werd in 115 straten…
Gepubliceerd op: -
Gaan met die banaan! Algerabrug blijft (toch) open voor fietsers Gaan met die banaan! Algerabrug blijft (toch) open voor fietsers
Op de landelijke Fiets naar je Werk-dag van 21 mei zette de gemeente Krimpen aan den IJssel fietsers graag in…
Gepubliceerd op: