Nieuwe pumptrack wordt dé plek voor BMX’en in Hoek van Holland
BMX’en (fietscrossen), skaten en samen actief bezig zijn: jongeren in Hoek van Holland krijgen er een nieuwe plek bij. Op de hoek van de Dirk van den Burgweg en de Nieuwlandsedijk wordt een nieuwe pumptrack aangelegd. De baan biedt straks volop ruimte voor BMX’ers en andere urban sporters, maar wordt ook een plek om elkaar te ontmoeten en samen plezier te maken.
Ruimte voor verschillende urban sporten
De nieuwe pumptrack komt op de plek van het oude skatepark. Op de glooiende asfaltbaan kunnen jongeren straks niet alleen BMX’en, maar ook skateboarden, stuntsteppen, inline skaten, rolschaatsen en surfskaten.
De komst van de pumptrack sluit aan bij de behoefte aan meer plekken waar jongeren actief bezig kunnen zijn. Het wordt een plek waar je zelfstandig kunt sporten, maar ook andere jongeren kunt ontmoeten en samen kunt oefenen.
Ontworpen met jongeren
Bij het ontwerp is geluisterd naar lokale urban sporters en organisaties. Daardoor is de pumptrack geschikt voor verschillende leeftijden en sporten. Ook voor BMX’ers biedt de baan volop mogelijkheden om vaardigheden te oefenen en nieuwe trucs uit te proberen.
Bijzonder is dat ook surfskaters er terechtkunnen. Zij kunnen de pumptrack gebruiken om hun techniek te trainen wanneer er op zee geen geschikte golven zijn.
Samen met de Jongerenhub
De pumptrack staat niet op zichzelf. In de Hoekstee komt een nieuwe Jongerenhub, waar jongeren terechtkunnen voor activiteiten, ontmoeting en persoonlijke ontwikkeling. De twee plekken kunnen elkaar versterken.
Zo wordt gedacht aan gezamenlijke activiteiten, zoals BMX-, step- en skateworkshops en evenementen. Daarmee moet de pumptrack uitgroeien tot meer dan alleen een sportplek: een plek waar jongeren elkaar ontmoeten, actief bezig zijn en hun talenten kunnen ontwikkelen.
De nieuwe pumptrack wordt naar verwachting in november 2026 opgeleverd. Hoek van Holland krijgt daarmee een nieuwe plek waar BMX’en, skaten en ontmoeten samenkomen.
Bron: Gemeente Rotterdam 📷 Jan van der Meijde
Deel deze pagina
Een lijst met artikelen
-
Fietssporen – Veiligheid van vrouwen op de fiets in 2012 Fietssporen – Veiligheid van vrouwen op de fiets in 2012
Door de jaren heen heeft de Rotterdamse Fietsersbond zich op allerlei manieren ingezet voor betere en veiligere fietsmogelijkheden in Rotterdam….
Gepubliceerd op: -
Fietsknelpunten op de kaart: Onze afdeling doet mee aan landelijke pilot Fietsknelpunten op de kaart: Onze afdeling doet mee aan landelijke pilot
Fietsersbond Rotterdam+Regio doet mee aan een landelijke pilot voor een interactieve kaart met fietsknelpunten. Op de kaart willen we zichtbaar…
Gepubliceerd op: -
Ontdek gratis de driewielfiets op vrijdag 2 oktober in Sommelsdijk Ontdek gratis de driewielfiets op vrijdag 2 oktober in Sommelsdijk
Fietst u graag maar durft u niet meer op een gewone fiets te fietsen? Misschien omdat het op- en afstappen…
Gepubliceerd op: